CASE STUDY: ERP AURORA – Елкабел АД
Цялостна автоматизация на бизнес процесите в търговските бази

Профил на клиента
Елкабел АД
Място: гр. Бургас | Обекти: 4 | Работни места: 9 | Служители: 300
Елкабел АД със седалище в град Бургас е първата българска компания специализирана в производството на електрически кабели и проводници.
Вече повече от седемдесет години ние поддържаме висок стандарт в качеството на произвежданата продукция и удовлетворяваме нуждите и изискванията на нашите клиентите. Фирмата разполага с изградени търговски бази в четири града в България: София, Пловдив, Бургас и Велико Търново. В тях предлагаме на нашите клиенти, както продукция на ЕЛКАБЕЛ, така и стоки от всички големи производители на ел. апаратура и консумативи.
Инж. ИЛИЯ АНДОНОВ
Директор дирекция „Развойна дейност и иновации“
Двустранна комуникация между продуктивна SAP система, управляваща бизнес процесите в производство и финансово стопанство и Aurora, управляваща процесите в търговските обекти на предприятието.

Спецификата на търговията с кабели изискваше следене на две мерни единици на готовата продукция, като същевременно се използва и разпределяне на изделията по локации и партиди. Поради липса на система за следене на локация на продукция и материали, вероятностите за грешки не бяха малко.

Фирмата имаше нужда от решения, които изискваха специализирана разработка, която да обхване само и единствено техните процеси. Връзката със SAP беше задължителен елемент от процеса. Разработи се автоматичен трансфер от САП на готова продукция. Автоматиките по разформироване на големите барабани облекчиха и процесите в склада.
В реално време вече се виждаха всички наличности по партиди и по видове амбалажи (барабани, ролки). Възможността пък за резервиране подпомогна процеса по изпълняване на заявките към клиентите. Активната Кредитна политика позволи пълен контрол на разплащанията.

Внедряването се случи поетапно, с предварително подготвени срещи и обучения.
С допълнителни доработки, успяхме да улесним работата на търговците и продавач консултантите.
Работата по внедряването бе профилирана и всеки следеше за частта, за която отговаряше.

Автоматичният обмен на данните улесни работния процес.
В резултат служителите в складовите бази се концентрираха върху търговската дейност, като разполагаха с винаги точна, вярна и навременна информация за наличности на продукция и задължения на клиенти, което позволи да се изпълнят изискванията на мениджмънта на компанията за финансова дисциплина, съчетана с повишени обороти от продажби.